informace: +420 973 445 517, 973 445 510

info

Preventivní vyšetření pigmentových změn na kůži

Rakovina kůže (kožní karcinom) patří k velmi častým nádorovým onemocněním. Kůže je největším orgánem lidského těla a funguje jako prvotní ochrana před veškerými škodlivými vlivy. Vzniká na ní velké množství nádorů, mnohé z nich jsou však nezhoubné. Některé ovšem mohou být škodlivé v místě svého vzniku a jiné dokonce prorůstají hlouběji a vytvářejí zhoubné metastázy. Nejagresivnějším nádorem je maligní melanom. Nebolestivé preventivní vyšetření může zachránit život.

Vyšetření je určeno všem, kteří mají na své kůži pigmentové změny (znaménka, případně výrůstky), které potřebují zkontrolovat odborníkem.

Obsah:

Cílená anamnéza dermatologem – výskyt kožních nádorů v rodině či u pacienta, určení fototypu
a rizikovosti kůže pacienta.

Vyšetření celého kožního povrchu dermatologem s využitím ručního dermatoskopu (přístroj umožňující až 10-ti násobné zvětšení podezřelého znaménka).

Možnost vyšetření nejasného nálezu i digitální dermatoskopie – vyhodnocení ložiska pomocí počítačového programu se stanovením rizika – po domluvě s pacientem.

Zhodnocení klinického nálezu a doporučení k odstranění patologických projevů. Vyřešení zjištěných nálezů a jejich odstranění, ať již benigních afekcí (verruky, fibromy atd.), tak i diagnostikovaných nádorů bude možno provádět dle domluvy přímo na pracovišti kožního oddělení VN Brno.

 Poučení o fotoprotekci (ochraně proti slunci), doporučení vhodných ochranných krémů.